Najšikovnejší stredoškoláci v 3D tlači v Banskej Bystrici

3D tlač. Dnes už nič neznáme. Dobre ju poznajú aj ôsmi stredoškoláci, ktorí postúpili do celoslovenského kola súťaže v technike 3D tlače. Kto je z nich najšikovnejší, zistia už budúci týždeň.

Celoslovenské kolo súťaže 3D tlač sa uskutoční 21. marca 2019 v priestoroch Školského výpočtového strediska Banská Bystrica na Tajovského 25. Najskôr si stredoškoláci vyskúšali svoje zručnosti v školských kolách. Teraz si tí najlepší zmerajú sily so súťažiacimi z celého Slovenska. Súťaž 3D tlač je určená stredoškolákom, ktorí sa zaujímajú o trojrozmerné modelovanie a tlač týchto objektov.

„V aktuálnom, druhom ročníku súťaže, mali študenti v školskom kole vytvoriť 3D model kompletného šachu. Konkrétne šesť hracích figúrok a hraciu plochu,“ hovorí Stanislav Slačka zo Školského výpočtového strediska B. Bystrica, Centra vedeko-technikcých informácií SR, ktoré je vyhlasovateľom súťaže. Vo štvrtok, 21. marca 2019 si v priestoroch banskobystrického školského výpočtového strediska preverí svoje praktické zručnosti, ale i kreativitu osem študentov. Do celoštátneho kola súťaže postúpili stredoškoláci z Bánoviec nad Bebravou, Nových Zámkov, Banskej Bystrice, Bardejova, Michaloviec a viacnásobné zastúpenie budú mať Košice.

„Z každého kraja postupoval do tohto kola súťaže súťažiaci s najvyšším počtom bodov. Jeden z krajov sa nezapojil. Dodatočne sme tak vybrali prvých dvoch na základe bodov všetkých súťažiacich, ktorí nepostúpili z prvého miesta,“ konkretizuje Slačka. Viac informácií o súťaži nájdete na: http://3dtlac.svsbb.sk/

Súťaž 3D tlač je organizovaná v rámci národného projektu IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.  Jeho strategickým cieľom je vytvorenie modelu vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne a perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti a trhu práce so zameraním na informatiku a digitálne technológie.
Viac informácií o cieľoch, prebiehajúcich aktivitách, výstupoch a výsledkoch národného projektu je k dispozícii na http://itakademia.sk. Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.