O skutočných chemtrails

Rozmýšľam, či si niekedy fanúšik chemtrails počas dlhej jazdy ničotou medzi dvomi vzdialenými mestami sledujúc biele stopy za lietadlom položil otázku: A načo to vlastne sypú sem, však tu nikto nebýva?

Foto Pixabay

Väčšina ľudí býva v mestách, iba približne desatina plochy je zastavaná. Prášiť chemtrails len tak hocikam je veľmi neefektívne. Bežný oblak váži asi tristo ton, obrovský aj tisíce až desaťtisíce. Nosnosť bežného lietadla je približne sto ton. Občas vidím snímky obrazoviek zo skupín, kde sa ľudia pri zatiahnutej oblohe sťažujú, že už zasa práškujú! Priatelia, viete, aké by to bolo drahé?
Nebol by lepší nápad dané látky, nech už majú ľudí oblbovať akokoľvek, pridávať do vody? Hoci aj to je mrhanie. Denná spotreba je približne sto litrov na osobu, z toho vypijeme asi dva. Teda byť manipulátorom svetového rádu, požadoval by som vyššiu efektivitu. Inak ma predsa predbehnú lepší manipulátori. Neexistuje niečo, čo ľudia denne konzumujú vo veľkom a na rozdiel od prášenia do vzduchu či kontaminovania vody mám zaručené, že sa to, čo chcem, dostane tam, kam má? Existuje. A má to ďalší bonus. Kým z lietadla by ste museli sypať na každého (vrátane seba) to isté, tento nástroj vie každému prijímateľovi namiešať vlastný koktail.
Asi tušíte, o čom hovorím – odpoveď máte priamo pred očami, ide o sociálne siete. Tie umožňujú manipulovať verejnou mienkou na globálnej škále. V niekom vzbudzujú hnev, v niekom závisť, v inom apatiu k veciam verejným. My máme pocit, že sa iba zabávame a udržiavame kontakty so starými známymi, ich správcovia sa zasa tvária, že len vytvárajú reklamný priestor a hodnotu pre akcionárov. Sociálne siete však dokážu oblbovať, ovplyvňovať a navádzať ľudí oveľa efektívnejšie než chemtrails v najdivokejších konšpirátorských predstavách.
Čo s tým? Ako prvý krok navrhujem upraviť dávkovanie. Ak sledujete sociálne siete cez mobil, dokážete si pravdepodobne pozrieť, koľko času tam trávite a zároveň si nastaviť denný limit. Za mňa osobne je to dobrý nástroj, ako z nich získavať benefity, ktoré ponúkajú, a pritom sa neudusiť v tom, čo všetko na nás sypú.

Samuel Kováčik
Fakulta matematiky, fyziky a informatiky
Univerzita Komenského v Bratislave
Viac podobných článkov nájdete na stránke vedator.space. Vedátora môžete sledovať aj prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie.

Tento článok si môžete prečítať v časopise Quark 8/2024. Ak ešte nie ste našou predplatiteľkou/naším predplatiteľom a chcete mať prístup k exkluzívnemu obsahu, objednajte si predplatné podľa vášho výberu tu.